Об’єм ідеального газу з масою 5,5 кг становить 7,4 м. Тиск газу на стінки посудини дорівнює 250

кПа. Яка середня квадратична швидкість молекул цього газу?​

Ответы на вопрос

Отвечает Чикишева Света.

Для вирішення задачі нам знадобиться спочатку визначити кількість молекул газу. Для цього скористаємося формулою:

n = m / M,

де n - кількість молекул, m - маса газу, M - молярна маса газу.

Mолярна маса ідеального газу (наприклад, повітря) становить близько 28,97 г/моль.

n = 5,5 кг / 28,97 г/моль = 190,02 моль.

Тепер можна визначити середню квадратичну швидкість молекул газу за формулою:

v = sqrt(3kT/m),

де v - середня квадратична швидкість молекул, k - стала Больцмана, T - температура газу, m - маса молекул.

Оскільки ми не знаємо температуру газу, скористаємося іншою формулою:

P = (1/3)nmv²,

де P - тиск газу, n - кількість молекул, m - маса молекул, v - середня швидкість молекул.

Підставляємо в формулу і отримуємо:

v = sqrt(3P/mn) = sqrt((3*250 кПа * 1000 Па/кПа) / (28,97 г/моль * 190,02 моль)) ≈ 404 м/с.

Отже, середня квадратична швидкість молекул ідеального газу складає близько 404 м/с.