Вода в літровій банці після опромінення нагрілася на 0,01 °С. Яку дозу випромінювання поглинула

вода?​

Ответы на вопрос

Отвечает Зубачёва Арина.

Відповідь:

Надіюсь правильно!!!

Пояснення:

Для розв'язання цієї задачі нам потрібно знати, що кожен кілограм води поглинає 1 радіологічний (або град) дозу випромінювання, що вимірюється в грей (Gy) або рентгенах (R). Також потрібно знати масу води в літровій банці, яка складає 1 кг.

Отже, згідно з умовою задачі, температура води збільшилася на 0,01 °C. Оскільки температура води змінюється на 1 °C при поглиненні 1 кілограмом води 1 кілорадіана (1 Гр), то можна приблизно оцінити, що доза випромінювання, поглинута водою у літровій банці, дорівнює 0,01 кілорадіана (0,01 Гр або 1 рад).

Отже, вода в літровій банці поглинула дозу випромінювання, яка дорівнює 0,01 кілорадіана (або 0,01 Гр або 1 рад).

Отвечает Прокопова Арина.

Відповідь:

Для того, щоб визначити дозу випромінювання, необхідно знати, скільки енергії було поглинуто речовиною. Ця енергія зазвичай вимірюється в джоулях на кілограм речовини, і позначається як "доза поглиненої енергії" або "доза випромінювання".

У даному завданні ми не знаємо, скільки води було в банці, тому для спрощення розрахунків будемо вважати, що вода в банці має масу 1 кг (тобто об'єм 1 літр води має масу близько 1 кг).

Для початку, необхідно знайти теплову енергію, яку отримала вода в результаті поглинення радіації. Для цього ми можемо використати співвідношення:

Q = m * c * ΔT

де Q - теплова енергія, м - маса води, c - специфічна теплоємність води (близько 4,18 Дж/г*°C), ΔT - зміна температури (0,01 °C).

Підставляючи відповідні значення, отримуємо:

Q = 1 кг * 4,18 Дж/г*°C * 0,01 °C = 0,418 Дж

Отже, вода поглинула 0,418 Дж енергії.

Тепер можна обчислити дозу випромінювання, використовуючи формулу:

D = Q / m

де D - доза випромінювання, Q - поглинута теплова енергія, m - маса речовини.

Підставляючи відповідні значення, отримуємо:

D = 0,418 Дж / 1 кг = 0,418 Дж/кг

Отже, доза випромінювання, поглинута водою, становить 0,418 Дж/кг.