Два заряди по 4мкКл кожний розташовані на відстані 2см один від одного. Визначте силу електричної

дії між ними

Ответы на вопрос

Отвечает Иманова Бекзада.

Объяснение:

Запишемо закон Кулона для визначення сили електричної дії між двома точковими зарядами:

F = kq1q2/r^2,

де F - сила електричної дії, q1 і q2 - величини зарядів, r - відстань між ними, k - коефіцієнт пропорційності, який дорівнює 9·10^9 Н·м^2/Кл^2.

У нашому випадку заряди мають однакову величину, тому можемо записати:

F = k*q^2/r^2,

де q = 4 мкКл = 4·10^-6 Кл, r = 2 см = 0.02 м.

Підставляємо значення та отримуємо:

F = 9·10^9 Н·м^2/Кл^2 * (4·10^-6 Кл)^2 / (0.02 м)^2 ≈ 7.2·10^-3 Н.

Отже, сила електричної дії між зарядами становить близько 7.2 міліньютона.