Розв’яжіть задачі. 1. При електризації тертям з тіла А на тіло В перейшло 30*10 20 електронів.

Який заряд має тіло А? (відповідь запишіть в мкКл) 2. Два однакових електрометри А і В мають електричні заряди о Кл і +30 Кл. відповідно. Чому стануть рівні їх заряди після зєднання електрометрів провідником? (відповідь запишіть в кулонах) 3. Якій кількості електронів відповідає заряд тілі, який дорівнює -320*10 -15 Кл?

Ответы на вопрос

Отвечает Шабельникова Валерия.

Ответ:

1. За принципом збереження електричного заряду, кількість заряду в системі залишається незмінною. Оскільки з тіла А перейшло 30*10^20 електронів на тіло В, то тіло А набуло додатнього заряду, а тіло В - від'ємного заряду, щоб зберегти нульову сумарну кількість заряду.

Кількість заряду, яку набуло тіло А, можна визначити як кількість електронів, які перейшли на тіло В, помножену на елементарний заряд е:

Q = 30*10^20 * 1.6 * 10^-19 Кл = 4.8 * 10 ^ 2 Кл

Отже, заряд тіла А становить 480 мкКл.

2. Кількість заряду в системі після з'єднання електрометрів залишається незмінною, так як згідно з принципом збереження електричного заряду, заряд системи після будь-якої операції залишається незмінним.

Отже, після з'єднання електрометрів заряд обох електрометрів складе:

Q = Q_A + Q_B = 0 Кл + 30 Кл = 30 Кл

Отже, заряд системи після з'єднання становить 30 Кл.

3. Заряд величиною -320 * 10^-15 Кл відповідає від'ємному заряду. Оскільки елементарний заряд е має додатнє значення, то кількість електронів, які необхідні для створення такого заряду, дорівнює кількості елементарних зарядів у від'ємному заряді:

n = Q / e = (-320 * 10^-15 Кл) / (1.6 * 10^-19 Кл/ел) = 2 * 10^6 електронів

Отже, кількість електронів, які відповідають заряду -320 * 10^-15 Кл, дорівнює 2 * 10^6.