!!!!СРОЧНО!!!!Якою має бути довжина дроту реостату, виготовленого із нікеліну перерізом 0,4 мм2,

якщо при вмиканні його в електричне коло сила струму в ньому 0,2 А, а напруга на ньому 1,6В

Ответы на вопрос

Отвечает Становов Андрей.

Ответ:

Для розв'язання задачі використаємо закон Ома:

V = IR,

де V - напруга на дроті реостату, I - сила струму в дроті реостату, R - опір дроту реостату.

Можна переписати формулу так:

R = V / I.

Підставляючи задані значення, отримуємо:

R = 1.6 В / 0.2 А = 8 Ом.

Оскільки опір дроту реостату прямо пропорційний його довжині, то для знаходження довжини дроту реостату скористаємося формулою:

R = ρ * L / S,

де ρ - специфічний опір матеріалу дроту, L - довжина дроту, S - його переріз.

Залишається знайти довжину дроту, тому перепишемо формулу:

L = RS / ρ.

За таблицями фізичних величин, специфічний опір нікеліну при кімнатній температурі становить близько 7.8 * 10^-7 Ом * м.

Підставляючи значення в формулу, маємо:

L = (8 Ом) * (0.4 мм^2) / (7.8 * 10^-7 Ом * м) = 4.1 м.

Отже, довжина дроту реостату повинна бути близько 4.1 метрів.

Объяснение:

постав найкращу відповідь