Два заряди 15 нКл і −30 нКл розташовані на відстані 29 см один від одного. Кульки з’єднали на

короткий час провідником й знову розвели на таку саму відстань. Чому стала дорівнювати сила їх електричної взаємодії? В мКн пожалуйста

Ответы на вопрос

Отвечает Фролов Александр.

Відповідь:

Сила електричної взаємодії між двома точковими зарядами визначається за формулою:

F = k * (q1 * q2) / r^2,

де k - електрична стала, q1 і q2 - величини зарядів, r - відстань між зарядами.

Після з'єднання кульок заряди на них розподілилися рівномірно, тому величина кожного заряду стала дорівнювати сумі початкових зарядів, тобто 15 нКл + (-30 нКл) = -15 нКл.

Після повторного розведення зарядів відстань між ними збільшилася у 2 рази, тобто стала дорівнювати 2 * 29 см = 58 см.

Тоді нова сила електричної взаємодії буде:

F' = k * (q1 * q2) / r'^2,

де r' - нова відстань між зарядами.

Підставляємо відповідні значення:

F' = k * (-15 нКл)^2 / (0,58 м)^2,

F' = 2.3 мкН (до двох значущих цифр).

Отже, сила електричної взаємодії стала дорівнювати 2.3 мкН.

Пояснення: