Яку роботу виконує водень масою 75 кг під час ізобарного нагрівання на 20 °C?


Ответы на вопрос

Отвечает Занковец Максим.

Відповідь:

Пояснення:

Щоб визначити роботу, яку виконує водень під час ізобарного нагрівання, нам потрібно знати зміну внутрішньої енергії газу і залежність між роботою, здійсненою газом, і зміною його внутрішньої енергії.

Зміна внутрішньої енергії газу може бути визначена за допомогою формули:

ΔU = CΔT,

де ΔU - зміна внутрішньої енергії газу, C - теплоємність газу при постійному тиску, ΔT - зміна температури.

За умовою задачі, маса водню дорівнює 75 кг, що припускаємо його як ідеальний газ. Можна вважати, що тиск газу залишається сталим, тобто процес ізобарний. Тому, можна використати формулу:

W = -pΔV = -nRΔT,

де W - робота, виконана газом, p - тиск газу, ΔV - зміна об'єму газу, n - кількість речовин, R - універсальна газова стала, ΔT - зміна температури.

Оскільки ми знаємо масу газу, можемо визначити кількість речовин за допомогою формули:

n = m/M,

де m - маса газу, M - молярна маса газу.

Для водню молярна маса дорівнює 2,016 г/моль.

Тепер можемо обчислити зміну внутрішньої енергії газу:

ΔU = CΔT = (7/2)nRΔT,

де C = (7/2)R - теплоємність молярної маси ідеального газу при постійному тиску.

Зміна температури може бути знайдена з різниці температур:

ΔT = 20 °C.

Тепер можемо обчислити роботу, виконану газом:

W = -nRΔT = -(m/M)R