Заряд 2 мкКл перемістили з точки А, розташованої на відстані 10 см від точкового заряду Q=5 мкКл, у

точку В, розташовану вiд заряду на від стані 5 см. Яку роботу виконало електричне поле? Чи буде ця робота за- лежат від того, якою траєкторією переміщували заряд?​

Ответы на вопрос

Отвечает Зейналова Эльмира.

Відповідь:

Пояснення:

Для визначення роботи, яку виконує електричне поле при переміщенні заряду, використовується формула:

W = qΔV

де W - робота, q - заряд, ΔV - різниця потенціалів між початковим і кінцевим положеннями.

У нашому випадку, заряд q = 2 мкКл, а точковий заряд Q = 5 мкКл.

Знаходимо різницю потенціалів між точками А і В:

ΔV = V(B) - V(A)

Згідно закону Кулона, потенціал точкового заряду Q на відстані r від нього обчислюється за формулою:

V = kQ/r

де k - коефіцієнт пропорційності, рівний 9⋅10^9 Н·м^2/Кл^2.

Тоді потенціал в точці А:

V(A) = kQ/r = 9⋅10^9 * 5⋅10^-6 / 0.1 = 450 В

А потенціал в точці В:

V(B) = kQ/r' = 9⋅10^9 * 5⋅10^-6 / 0.05 = 900 В

Тоді різниця потенціалів між точками А і В:

ΔV = V(B) - V(A) = 900 - 450 = 450 В

Замінюємо в формулі для роботи:

W = qΔV = 2⋅10^-6 * 450 = 0.0009 Дж

Робота, яку виконує електричне поле, не залежить від траєкторії переміщення заряду, оскільки вона залежить лише від різниці потенціалів між початковим і кінцевим положеннями.