До пружини підвісили вантаж, при цьому пружина видовжилася на 3 см. Якою є маса вантажу, якщо

жорсткість пружини 300 Н/м?

Ответы на вопрос

Отвечает Гришин Антон.

Ответ:

m = 0,9 кг

Объяснение: за умовою задачі, пружина деформується за рахунок дії сили тяжіння на вантаж, що підвішений до пружини. Оскільки пружина більше не деформується, то дія всіх сил, що на діють на цей вантаж - урівноважена.

Аналізуючи, визначаємо, що на пружину діє сила тяжіння, через вантаж, та сила пружності, через деформацію пружини, відповідно до закона Гука. Отже, запишемо рівність:

|Fпр| = |Fт| - знак модуля тут є обов'язковим, оскільки визначаючи проєкції цих сил на координатну вісь, вони будуть з різними знаками.

Розпишемо детальніше рівність:

k * Δx = m * g. Де k - жосткість пружини, Δx - видовження пружини, m - маса пружини, g - прискорення вільного падіння (≈ 10м/с²).

m = k * Δx / g

m = 300 * 0,03 / 10

m = 0,9 (кг).

Відповідь: m = 0,9 кг.