Чавунний кубик з ребром 4 см лежить на мідному кубику з ребром 2 см. Який тиск чинить чавунний

кубик на мідний? Срочно на завтра. Будь ласкааааааа​.... даю 25 БАЛІВ

Ответы на вопрос

Отвечает Богданова Юлия.

Для того, щоб знайти тиск, потрібно спочатку знайти вагу чавунного кубика. Об'єм кубика можна знайти, піднімаючи до куба третю ступінь довжини його ребра:

об'єм кубика = (довжина ребра)³ = 4 см³ = 64 см³

Маса чавунного кубика може бути знайдена, помноживши його об'єм на густину чавуну, яка дорівнює близько 7,2 г/см³:

маса = об'єм * густина = 64 см³ * 7,2 г/см³ = 460,8 г

Тепер ми можемо знайти силу, яку чинить чавунний кубик на мідний, використовуючи другий закон Ньютона: сила дорівнює масі, помноженій на прискорення вільного падіння (9,8 м/с²):

сила = маса * прискорення = 0,4608 кг * 9,8 м/с² = 4,52 Н

Тиск можна знайти, розділивши силу на площу поверхні мідного кубика, на яку діє ця сила. Площа поверхні кубика може бути знайдена, помноживши довжину його ребра на самого себе тричі (так як куб має шість граней):

площа = (довжина ребра)² * 6 = 2 см² * 6 = 12 см²

Тиск дорівнює:

тиск = сила / площа = 4,52 Н / 12 см² = 0,376 Н/см²

Отже, чавунний кубик чинить тиск на мідний кубик приблизно 0,376 Н/см².