Срочно!! Як потрібно змінити енергію протона, щоб його хвиля де Бройля зменшилась від 1 Å до 0,1

Å. Відповідь давати в такому форматі: а) зменшити на _______еВ, або б) збільшити на _______еВ.

Ответы на вопрос

Отвечает Вейбер Анжелика.

Ответ:

Для визначення потрібної зміни енергії протона, необхідно використати формулу де Бройля:

λ = h/p

де λ - довжина хвилі, h - стала Планка, p - імпульс протона.

Якщо довжина хвилі зменшується від 1 Å до 0,1 Å, то імпульс збільшується в 10 разів:

p = h/λ

p1 = h/1 Å

p2 = h/0,1 Å = 10 * (h/1 Å)

Отже, щоб зменшити довжину хвилі протона в 10 разів, необхідно збільшити його імпульс в 10 разів, тобто збільшити його енергію в 100 разів.

Відповідь: б) збільшити на 100 еВ.

Отвечает Сычёв Иван.

Ответ:

Для знаходження енергії протона ми можемо скористатись формулою де Бройля:

E = hc/λ,

де E - енергія, h - стала Планка, c - швидкість світла, λ - довжина хвилі.

Зміна довжини хвилі від 1 Å до 0,1 Å відповідає зменшенню довжини хвилі в 10 разів. Отже, щоб зменшити довжину хвилі на 10 разів, нам потрібно збільшити енергію протона в 10 разів.

Тому, щоб зменшити довжину хвилі протона від 1 Å до 0,1 Å, потрібно збільшити його енергію в 10 разів.

Отже, відповідь:

б) збільшити на 10 разів, тобто на (10 * Е) еВ, де Е - енергія протона відповідної довжини хвилі.