Візок масою 600г рухається по горизонтальному столі і до нього прикріплена нитка перекинута через

блок і до неї прикріплений вантаж масою 200г. Визначити прискорення тіл відносно столу, прискорення візка відносно тягарців, силу натягу нитки, силу тиску на вісь блока​

Ответы на вопрос

Отвечает Раевская Владислава.

Ответ:

За припущенням, що тертя відсутнє, сили, що діють на систему, будуть збалансовані, тобто сума сил дорівнює нулю. За другим законом Ньютона, це означає, що сила, яка діє на візок, має дорівнювати силі, яка діє на вантаж:

F_візок = F_вантаж

Далі, можемо записати рівняння руху для кожного тіла окремо. Для візка:

F_візок - T = m_візок * a

Для вантажу:

T - m_вантаж * g = m_вантаж * a

де T - сила натягу нитки, g - прискорення вільного падіння.

Звідси можна виразити прискорення a для кожного тіла:

a = (F_візок - T) / m_візок

a = (T - m_вантаж * g) / m_вантаж

Звідси можна виразити силу натягу нитки:

T = F_візок / 2 + m_вантаж * g / 2

Так як візок рухається по горизонтальному столу, то прискорення візка відносно тягарців буде рівне прискоренню вільного падіння, тобто:

a_візок_відносно_тягарців = g

Нарешті, силу тиску на вісь блока можна визначити як силу натягу нитки:

F_блок = T

Підставляючи відповідні значення мас і прискорень, отримуємо:

T = (0.6 кг * 9.81 м/с^2) / 2 + (0.2 кг * 9.81 м/с^2) / 2 = 2.352 Н

a_візок_відносно_тягарців = g = 9.81 м/с^2

F_блок = T = 2.352 Н

Отже, прискорення тіл відносно столу буде рівним нулю, прискорення візка відносно тягарців буде рівним прискоренню вільного падіння, сила натягу нитки буде дорівню