Микола вирішив осеребрити свій брелок для ключів. Він використав електролізну установку в кабінеті

фізики. Процес електролізу тривав 10 хв, а сила струму була 25А. Скільки срібла осіло на брелку?​

Ответы на вопрос

Отвечает Аббасова Фатиманур.

Ответ:

Для того, щоб знайти кількість осідлого срібла на брелку, потрібно спочатку визначити кількість електричної зарядки, яка пройшла через електролітичний розчин за час проведення електролізу.

За формулою Q=I*t, де Q - кількість електричної зарядки (колічність кулонів), I - сила струму (А), t - час (с), отримуємо:

Q = 25 А * 600 с = 15 000 Кл

Оскільки в електролізному процесі відбувається розклад речовини на іони, то для виділення одного моля металу необхідно виділити 1 Фарад електричної зарядки.

Молярна маса срібла дорівнює 107,87 г/моль. Тому для осідання 1 грама срібла необхідно виділити:

1 Ф * 1 екв / 107,87 г = 0,0093 Ф/г

Отже, для того, щоб знайти кількість осідлого срібла, необхідно розділити кількість електричної зарядки на кількість електричної зарядки, що потрібна для виділення 1 грама срібла:

15 000 Кл / (0,0093 Ф/г) = 1 612 г

Отже, на брелку осіло 1,612 г срібла.

Объяснение: