у сполучені посудини налили ртуть, а потім в одну з них - воду, а в іншу - бензин. Верхні рівні

води і бензину збіглися. Яка різниця рiвнiв ртуті в посудинах, якщо висота стовпа води дорівнює 5 см?​

Ответы на вопрос

Отвечает Смагина Виктория.

Ртуть, вода і бензин мають різні щільності, тому і їх рівні будуть різними один від одного.

Але, коли верхні рівні води і бензину збіглися, то їх висоти повинні були б стати рівними.

Отже, різниця висоти ртуті в посудинах складається з різниці висоти води і бензину. Давайте позначимо через h1 висоту стовпа води, а через h2 висоту стовпа бензину.

Оскільки верхні рівні води і бензину збіглися, то висота стовпа води + висота стовпа бензину = висота стовпа ртуті.

Тобто, h1 + h2 = h (де h - висота стовпа ртуті)

З умови задачі, h1 = 5 см, а щільність ртуті в 13.6 разів вища за щільність води, та в 13.6/0.7 = 19.4 разів вища за щільність бензину.

Отже, відношення висот стовпів:

h2/h1 = щільність води/щільність бензину = 0.7/0.87 ≈ 0.80

Тоді, h2 = 0.80 × 5 см = 4 см

А отже, h = h1 + h2 = 5 см + 4 см = 9 см

Різниця рівнів ртуті в посудинах дорівнює 9 см.