Знайти довжину хвилі де Бройля електронів з енергією 1,6·10-14 Дж. Поправок пов’язаних з теорією

відносності, не враховувати.

Ответы на вопрос

Отвечает Михляев Дмитрий.

Довжина хвилі де Бройля електронів залежить від їхнього імпульсу за формулою:

\tt \lambda =\dfrac{h}{p}

де λ - довжина хвилі, h - стала Планка, p - імпульс електронів.

Імпульс електронів можна виразити через їхню кінетичну енергію Ek​ за формулою:

\tt p=\sqrt{2mE_k

де m - маса електрона.
Підставляючи це значення в формулу де Бройля, отримуємо:

\tt \lambda = \dfrac{h}{\sqrt{2mE_k}}=\dfrac{6.63\cdot10^{-34}}{\sqrt{2\cdot9.1\cdot10^{-31}\cdot 1.6\cdot10^{-14}}}\approx0.039 нм