Троллейбус, масса которого с полной нагрузкой равна т = 18 т, движется по проспекту так, что

проекция его скорости на направление движения меняется по закону U¢ = 1,5t (м/с). Какова сила тяги, если коэффициент сопротивления движению равен и = 0,2? Дайте ответ в кН

Ответы на вопрос

Отвечает Изместьева Ульяна.

*Ответ:

63 кН

Объяснение:

a = 1.5 м/с2

Fтяг = m(gu + a) = 18 * 10^3 * (10 * 0.2 + 1.5) = 63 (кН).

Отвечает Василик Настя.

Ответ:

Объяснение:Для знаходження сили тяги тролейбуса спочатку знайдемо силу супротиву руху, а потім використаємо другий закон Ньютона.

1. Сила супротиву руху може бути знайдена за формулою:

  Fсупр = масса * прискорення.

  Для знаходження прискорення треба врахувати, що проекція швидкості змінюється з часом, тобто прискорення - це похідна від швидкості по часу:

  a = dU/dt.

  Вираз U' = 1,5t (м/с) - похідна від швидкості. Тоді:

  a = d(1,5t)/dt = 1,5 (м/с²).

2. Тепер знаємо прискорення, тепер ми можемо знайти силу супротиву руху:

  Fсупр = масса * прискорення = 18 000 кг * 1,5 м/с² = 27 000 Н (Ньютонів).

3. Знаючи силу супротиву руху, ми можемо знайти силу тяги, використовуючи другий закон Ньютона:

  Fтяги = Fсупр - Fсопр,

  де Fсопр - сила сопротивления, яку ми можемо знайти за формулою:

  Fсопр = коєфіцієнт сопротиву * Fсупр.

  Fсопр = 0,2 * 27 000 Н = 5 400 Н.

  Тепер можемо знайти силу тяги:

  Fтяги = Fсупр - Fсопр = 27 000 Н - 5 400 Н = 21 600 Н.

4. Перетворимо Ньютона (Н) в кілоньютони (кН), де 1 кН = 1000 Н:

  Fтяги = 21 600 Н / 1000 = 21,6 кН.

Отже, сила тяги тролейбуса дорівнює 21,6 кН.