Елемент замикається дротом один раз із опором 4 Ом, другий - 9 Ом. У цьому та іншому випадку

кількість тепла Q, що виділяється у провіднику за один і той же час, виявляється однаковим. Який внутрішній опір елемента?

Ответы на вопрос

Отвечает Кругляшов Сергей.

Ответ:

4 Ом.

Объяснение:

Для вирішення цього завдання, можемо скористатися законом Джоуля-Ленца, який описує кількість тепла, що виділяється у провіднику:

Q = I^2 * R * t

де Q - кількість виділеного тепла, I - сила струму, R - опір провідника, t - час.

У цьому випадку, за умовою задачі, кількість виділеного тепла Q однакова при різних опорах. Оскільки сила струму I і час t однакові для обох випадків, то ми можемо записати:

I^2 * R1 = I^2 * R2

Скасувавши I^2, отримаємо:

R1 = R2

Отже, внутрішній опір елемента дорівнює 4 Ом.