Позитивний заряд 9 нКл і негативний заряд -1 нКл розташовані на відстані 8 см один від одного. Який

третій заряд потрібно додати до цієї системи, щоб притягання між зарядами «зникло»? Де треба розмістити цей заряд?

Ответы на вопрос

Отвечает Шелягов Пётр.
Для того щоб притягання між зарядами «зникло», сума електричних сил на кожен заряд повинна бути нульовою. Давайте знайдемо, який третій заряд і де його потрібно розмістити.

Заряди:

Позитивний заряд: q1 = 9 нКл
Негативний заряд: q2 = -1 нКл
Відстань між ними: r = 8 см = 0.08 м

Сума електричних сил на перший і другий заряди:
F1 = k * (|q1 * q3| / r²)
F2 = k * (|q2 * q3| / r²)

Де k - це електростатична константа.

Оскільки ми хочемо, щоб сума електричних сил була нульовою:
F1 + F2 = 0

k * (|q1 * q3| / r²) + k * (|q2 * q3| / r²) = 0

|q1 * q3| / r² + |q2 * q3| / r² = 0

|q3| * (|q1| / r² + |q2| / r²) = 0

З останнього рівняння бачимо, що |q3| повинен дорівнювати нулю, оскільки вираз у дужках ніколи не може бути нульовим, або |q3| може бути будь-яким додатнім зарядом.

Отже, для того щоб притягання між зарядами «зникло», третій заряд потрібно додати і розмістити його у точці, де |q3| = 0, тобто третій заряд має бути нейтральним.