У сталевій посудині масою 500 г знаходиться 1,5 кг олова взятого при температурі 12 градусів. Яка

кількість теплоти потрібна щоб розплавити це олово?

Ответы на вопрос

Отвечает Пряничников Александр.
Температура плавления олова:
t₂ = 232⁰C

1)
Нагреваем стальную посудину:
Q₁ = m₁*c₁*(t₂ - t₁) = 0,500*460*(232-12) = 50,6 кДж

2)
Нагреваем олово:
Q₂ = m₂*c₂*(t₂ - t₁) = 1,5*230*(232-12) = 75,9 кДж


3)
Плавим олово:
Q₃ = λ*m₂ = 0,59*10⁵*1,5 = 88,5 кДж

4)
Затрачено теплоты:
Q = Q1+Q2+Q3 = 215 кДж