На прямолінійний провідник довжиною 0,4 м, що знаходяться в однорідному магнітному полі з індукцією

0,5 мТл, діє сила 0,12 мН. Визначте кут між напрямом струму в провіднику та напрямом ліній магнітної індукції, якщо сила струму в провіднику дорівнює 1,2 А.

Ответы на вопрос

Отвечает Нурумбет Анелия.

Дано:


L = 0,4 м


I = 1,2 A


В = 0,5 мТл = 0,5·10⁻³ Тл


F = 0,12 мН = 0,5·10⁻³ Н

_________


α - ?



На проводник с током в магнитном поле действует сила Ампера:


F = B·I·L·sin α


отсюда


sin α = F / ( B·I·L)

sin α = 0,12·10⁻³ / (0,5·10⁻³ ·1,2·0,4) = 0,5


α = 30°