Для нагрівання на спиртівці 200г олії в калориметрі теплоємністю 50 дж/К на 30 градусів було

спалено 3г спирту . Визначити ккд спиртівки C ол =2100дж/кг*К, q сп=30МДЖ/КГ.

Ответы на вопрос

Отвечает Тухватуллин Тимур.

ККД - це число, яке вказує на те, яка частина затраченої (спожитої) енергії пішла на користь. В нашому випадку затрачена енергія - це енергія палива (кількість теплоти, що виділяється під час горіння спирту), а корисна енергія - це та, що пішла на нагрівання калориметра та олії, тобто η = ((с₁m₁ + C)ΔT)/(qm₂)·100% = ((2100·0,2 + 50)·30)/(30000000·0,003)·100% = (47/300)·100% = 47/3 %≈15,7%.

Відповідь: 15,7 %.