Два точкових заряди q1= 1•10^-7 Кл і q3 = 2•10^-7 Кл знаходяться у повітрі на відстані 20 см один

від одного. Визначте силу, що діє на заряд q2 = 1•10^-6 Кл, який знаходиться посередині між зарядами на одній прямій з ними.

Ответы на вопрос

Отвечает Кораблина Евгения.

На заряд q₂ з боку двох інших зарядів діють сили в протилежних напрямках (оскільки заряди однойменні, то вони відштовхуються). Знайдемо результуючу цих сил: F = F₂ - F₁ = kq₃q₂/r² - kq₁q₂/r² = kq₂(q₃ - q₁)/r² =

= 9·10⁹·10⁻⁶(2·10⁻⁷ - 10⁻⁷)/10⁻² = 9·10⁻² = 0,09 Н.

Відповідь: 0,09 Н.