Яку затримуючу напругу треба подати , шоб електрони , вирвані з вольфрамового катода світлом з

довжиною хвилі 140 нм не могли спричинити фотострум ? Робота виходу електронів з вольфраму 4,54 еВ

Ответы на вопрос

Отвечает Бобрышов Кирилл.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

λ = 140 нм = 140·10⁻⁹ м

Авых = 4,54 эВ

________________

U - ?

1)

Энергия фотона:

ε = h·c / λ = 6,63·10⁻³⁴·3·10⁸ / (140·10⁻⁹)  ≈ 42·10⁻¹⁹ Дж

2)

Работа выхода:

Aвых = 5,54·1,6·10⁻¹⁹ ≈ 8,9·10⁻¹⁹ Дж

3)

Задерживающее напряжение:

U = (ε - Aвых) / e

U = (42 - 8,9)·10⁻¹⁹ / (1,6·10⁻¹⁹) = (42-8,9)/1,6 ≈ 21 В