До ділянки кола, яка містить два резистори, подано напругу 24В. Коли резистори з'єднані послідовно,

сила струму в ділянці дорівнює 0,6 А, а коли паралельно-3,2 А. Визначте опір кожного резистора.

Ответы на вопрос

Отвечает Майский Ваня.

Ответ:

R2=10 Ом

R1=30 Ом

Объяснение:

U=24B

I1=0.6A

I2=3.2A

R2=?

R1=?

Закон ома для участка цепи при последовательном соединении

U/I1=R1+R2   =>  R1= U/I1  - R2

при параллельном

U/I2=R1*R2 / (R1+R2)

Тогда получим

U/I2=(U/I1  - R2)*R2 / (U/I1  - R2+R2)

U/I2=(U/I1  - R2)*R2 / (U/I1 )

U^2/(I2*I1)=(U/I1  - R2)*R2

24^2 / (0.6*3.2) = R2*24/0.6 - R2^2

300 = R2*40 - R2^2

R2^2 - R2*40 +300 =0

корни квадратного уравнения и будут данными резисторами

R2=10 Ом

R1=30 Ом