8. Яка теплоємність більша – Сp або СV ? Чому? 9. Який існує зв’язок між Сp і СV? 10. Поясніть

відміну молярної теплоємності від питомої. В яких одиницях вони вимірюються? 11. Поясніть, що таке число ступенів вільності? Як це число пов’язане з показником γ? Знаючи γ (з досліду), підрахуйте число ступенів вільності молекул повітря. 12. Дайте визначення першого закону термодинаміки. Запишіть його математичне вираження. Поясніть, як трансформується це вираження для різних процесів у газах.

Ответы на вопрос

Отвечает Ляпина Марина.

Відповідь:

Пояснення:

8 Cp - при нагріванні за сталого тиску газ ще й  розширюється (виконує роботу)

9 рівняння Майєра Ср-Сv=R

10 молярна - це кількість теплоти, яку треба надати 1 МОЛЮ речовини, щоб нагріти  її на 1 градус

питома - це кількість теплоти, яку треба надати 1 КІЛОГРАМУ речовини, щоб нагріти  її на 1 градус

11 Ступені вільності  і - це найменша кількість координат системи, яка однозначно описує  рух  фізичної  системи

(і+2)/і = γ

Для повітря γ = 1,4, отже

іγ=і+2

і(γ-1)=2

і = 2/(γ-1)

і = 2(1,4-1)=5

12

Формулу першого закону термодинаміки можна записати таким чином:

Q = ΔU + A

Кількість теплоти Q, що передається системі дорівнює сумі зміни її внутрішньої енергії ΔU і роботи A.