Опiр вольфрамової нитки електричної лампи при кімнатній температурі дорівнює 50 Ом. За умови

повного розжарення опір нитки становить 600 Ом. Знайдіть температуру розжарення нитки, якщо кімнатна температура становить 20 Температурний коефіціент електричного опору вольфраму 4,8-10-3 К-"

Ответы на вопрос

Отвечает Степанов Павел.

Ответ:

2 300°C

Объяснение:

Дано:

t₀ = 0⁰C

R₁ = 20 Ом

t₁ = 20⁰C

R₂ = 600 Ом

α = 4,8·10⁻³ К⁻¹

____________

t₂ - ?

Зависимость сопротивления спирали от температуры:

R = R₀·(1+α·Δt)

Имеем:

R₁ = R₀·(1+α·Δt₁)

R₂ = R₀·(1+α·Δt₂)

R₂/R₁ = (1+α·Δt₂) / (1+α·Δt₁)

600/50 = (1+ 4,8·10⁻³·t₂) /  ( 1+ 4,8·10⁻³·20)

12 = =( 1+ 4,8·10⁻³·t₂) / 1,00024

Отсюда:

t₂ ≈ 2 300 °C