Газ піднявся по капілярної трубці на висоту 15 мм. Визначте радіус трубки, якщо коофіцієнт

поверхневого натягу газу дорівнює 24*10-3, а його густина 800 кг/м3

Ответы на вопрос

Отвечает Герасимова Кристина.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

h = 15 мм = 15·10⁻³ м

σ = 24·10⁻³ Н/м

ρ = 800 кг/м³

________________

r - ?

Высота поднятия керосина в капилляре:

h = 2·σ / (ρ·g·r)

Радиус капилляра:

r = 2·σ / (ρ·g·h)

r = 2·24·10⁻³ / (800·10·15·10⁻³) = 0,4·10⁻³ м   или  0,4 мм