Ділянка кола складається з трьох резисторів, з’єднаних послідовно. Сила струму в першому резисторі

складає 0,5 А, напруга на другому резисторі - 6 В, загальна напруга на ділянці кола - 24 В. Знайти загальний опір ділянки кола та опір кожного з резисторів, якщо відомо, що опір третього резистора більше опору першого в 3 рази. Відповіді розташуйте в такому порядку: Rзаг, R1, R2, R3 .

Ответы на вопрос

Отвечает Гутырчик Альбина.

При последовательном соединении проводников сила тока одинаковая в каждом проводнике:

       I = I₁ = I₂ = I₃ = 0,5 A

Сопротивление резистора R₂:

       R₂ = U₂·I = 6 · 0,5 = 3 (Ом)

Так как напряжение на концах участка цепи U = 24 B, то общее сопротивление цепи:

       R = U/I = 24 : 0,5 = 48 (Ом)

Сопротивление R₃ в три раза больше, чем R₁.

Тогда:

      R = R₁ + R₂ + R₃

      48 = 4R₁ + 3

      4R₁ = 48 - 3

      R₁ = 45 : 4

      R₁ = 11,25 (Ом)       R₃ = 3R₁ = 33,75 (Ом)