Площа дотику гранітного пам'ятника до землі 5000см2. Яку найбільшу масу може мати пам'ятник, якщо

грунт, на який він буде встановлений, витримує без осідання тиск 120кПа.​

Ответы на вопрос

Отвечает Жукова Рина.

Тиск знаходиться за формулою P=F/S

Ми знаємо, що F=mg, тоді P=mg/S

g завжди 9,8 Н/кг

120 кПа = 120000 Па

5000 см² = 0,5 м²

Тоді 9,8m/0,5 = 120000

9,8m = 120000 × 0,5

9,8m = 60000

m = 60000/9,8

m ≈ 6000 (кг)

6000 кг = 6 т

Відповідь: 6 т, чи 6000 кг.