Електрон, який мав кінетичну енергією Т=10еВ, влетів в однорідне електричне поле в напрямку силових

ліній. Яку швидкістю буде мати електрон, пройшовши в цьому полі різницю потенціалів U=8В?

Ответы на вопрос

Отвечает Хилай Данила.

Ответ:

Направление силовых линий поля определяется действием на положительный заряд, а электрон отрицательный, значит он будет тормозиться и терять энергию:

Аторм=qU=1*8=8eB, энергия в конце W=10-8= 2eB=mv²/2, m.эл=9.1е-31кг, 2эВ= 3.2е-19 Дж, тогда v=√(2*3.2е-19/9.1e-31)= 838628 м/с