При силі струму 5 А за 10 хв в єлектротичній ванні видилилося 1,017 г двовалентного металу.

Визначитти молярну массу металу. ДАЮ ТРИДЦАТЬ БАЛОВ

Ответы на вопрос

Отвечает Халиков Ислам.

Ответ:

6,5*10^-2 кг/моль або по хімічній таблиці 65 г/моль.

Объяснение:

Дано:

I = 5 А

t = 10 хв = 600 с

m = 1,017 г = 1017*10^-6 кг

Знайти: M - ?

1 закон Фарадея:

m = kIt => k = m/It = 1017*10^-6/5*600 = 3,39*10^-7 кг/Кл

2 закон Фарадея:

k = M/Fn ( де n - валентність металу, а F = 9,65*10^4 Кл/моль - стала Фарадея )

M = k*Fn = 3,39*10^-7*9,65*10^4*2 = 6,5*10^-2 кг/моль або по хімічній таблиці 65 г/моль.

Це Цинк до речі)