Допоможіть будь ласка. Визначте масу палива з питомою теплотою згоряння 34 МДж/кг, яка потрібна,

щоб розтопити лід масою 2 кг за початкової температури 0° С. Питома теплота плавлення льоду становить 340 кДж/кг.

Ответы на вопрос

Отвечает Ворохов Илья.

Ответ:

20 грамів

Обряснене:

Все просто, для початку накресли таблицю таблицю.

--------------------------------------------------------------

хто відає тепло   |  хто  поглинає тепло

--------------------------------------------------------------

паливо (згорання) |  лід (плавлення)                   (далі запиши формули)

---------------------------------------------------------------

Q = qm1                     |   Q= λm2                             (m1 - маса палива, m2- лід)

=====================================

Оскільки в задачі нічого не говориться про ККД і температура льоду 0 градусів, то він одразу почне плавитись і кількість теплоти що виділяється і поглинається рівна, а отже ми можемо прирівняти. Якби було б ще нагрівання, то треба було б ще використовувати формулу Q=cmΔt, де Δt це різниця температур. букви c,q,λ - це питома теплоти, питома згорання і питома плавлення відповідно (брати з довідникових матеріалів, таблиць).

Прирівнявши наше рівняння, маємо:

qm1=λm2

34 * 10^6 * m1 = 340 * 10^3 * 2

m1 = ( 340 * 10^3 * 2 ) / ( 34 * 10^6 ) [kg]  

m1 = (10 * 2) / 10^3 [kg]

m1 = 20 * 10^-3 [kg]

Оскільки я, під час обчислення, переводив усі одиниці у систему SI, то відповідь в мене вийшла в кілограмах, а згідно з умовою відповідь нам потрібно подати в грамах. Щоб перевести кілограми в грами нам потрібно помножити на 10^3.

Тоді:

m1 = 20 * 10^-3 * 10^3

m1 = 20 [g]

Відповідь: 20 грам