Вага тіла у повітрі 5 Н, у воді - 4 Н. Чому дорівнює густина речовини тіла, якщо тіло повністю

занурено у воду? Густина води 1000 кг/м³. Виберіть одну відповідь: a. 800 кг/м3 b. 4000 кг/м3 c. 1500 кг/м3 d. 5000 кг/м3

Ответы на вопрос

Отвечает Tomyak Nastia.

Ответ:

Різниця у вазі тіла в повітрі і воді доводиться на виштовхуючу силу, тобто на вагу води в обсязі тіла.

Позначимо m₀ - массу воды в объеме тела,

                   ρ₀ = 1000 кг/м³ - плотность воды

Тоді обьєм тіла:

                     V = m₀/ρ₀ = (Fₐ : g) : ρ₀ = 1 : 10 : 1000 = 10⁻⁴ (м³) = 100 см³

Вага тіла в повітрі:

                     Р = 5 Н  

Масса тіла:

                     m = P/g = 5 : 10 = 0,5 (кг) = 500 (г)

Щільність речовини тіла:

                     ρ₁ = m/V = 500 : 100 = 5 (г/см³) = 5000 кг/м³