В ідеальній тепловій машині, температура нагрівача= 250°С, а температура холодильника= 0°С. За

деякий час газ віддав холодильнику 100кДж теплоти. Яку кількість теплоти газ одержав від нагрівача?

Ответы на вопрос

Отвечает Попов Сева.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

t₁ = 250⁰C;          T₁ = 273+250 = 523 K

t₂ = 0⁰C;              T₂ = 273+0 = 273 K

Q₂ = 100 кДж

_______________

Q₁ - ?

1)

Коэффициент полезного действия идеальной тепловой машины:

КПД = (T₁-T₂) / T₁ = (523 - 273) / 523 ≈ 0,48

2)

Но:

КПД = (Q₁ - Q₂) / Q₁

КПД = 1 - Q₂/Q₁

Q₂/Q₁ = 1 - КПД

Q₁ = Q₂ / (1-КПД)

Q₁ = 100 / (1-0,48) ≈ 190 кДж