Вантажівка створює тиск на дорогу 1мпа якою є маса вантажівки якщо кожне з її чотирьох коліс має

площу дотику з дорогою 80см2 Тема тиск твердих тіл на поверхню

Ответы на вопрос

Отвечает Нифонтов Никита.

Ответ:

3200 кг

Объяснение:

Використовуємо формулу для тиску

p=\frac{F}{S} де

F - вага вантажівки

S - площа всіх коліс

Вага вантажівки дорівнює

F=mg

Значить

p=\frac{mg}{S}

Звідки

m=\frac{pS}{g}= \frac{10^6*4*80*10^-^4}{10}=3200 кг.

Отвечает Скрипник Алексей.

Відповідь:

3200 кг

Пояснення:

Тиск на дорогу можна знайти за формулою p=F/4S, де F-сила тиску на дорогу, а S-площа одного колеса.

З іншого боку сила тиску і дорівнює силі тяжіння, що діє на вантажівку, а тому F=mg.

Підставимо другу формулу в першу та отримаємо: p=mg/4S, тому m=4Sp/g. Обчислимо та отримаємо m=4*8*10^-3 м^2*1*10^6 Па/10 Н/кг=3200 кг.

Примітка: в умові задачі тиск має бути МПа, а не мПа