Визначте питому теплоємність речовини, якщо для нагрівання 3 кг цієї речовини на 10°С необхідна

кількість теплоти 63 кДж. Яку кількість теплоти потрібно передати шматку льоду масою 5 кг із температурою 0°С, щоб він повністю розплавився? Водяна пара масою 1 кг за температури 100°С сконденсувалася у воду. Як змінилася внутрішня енергія речовини? Щоб отримати кількість теплоти 23 МДж, довелося повністю спалити певну кількість гасу. Визначте масу цього гасу. За один цикл тепловий двигун виконав корисну роботу 50 Дж. При цьому навколишньому середовищу передано кількість теплоти 100 Дж. Скільки енергії за цикл виділилося під час згоряння палива?

Ответы на вопрос

Отвечает Волгин Дмитрий.

Ответ:

Объяснение:

1)Дано:

Q = 63 кДж = 63000Дж

Δt = 10° C

m = 3 кг

c - ?

Кількість теплоти, необхідне для нагрівання тіла або виділяється при його охолодженні, прямо пропорційно масі тіла і зміни його температури:

Q = cmΔt  звідси найдемо питому  теплоємність :

c = Q/mΔt

c = 63000Дж/10°С*3кг = 2100 Дж/кг*°С

2)

Оскільки лід вже знаходиться при температурі плавлення, то кількість теплоти, необхідне для плавлення тіла або виділяється при його кристалізації, прямо пропорційно масі цього тіла:

Q = m*λ = 5*3,3*10⁵ = 1,65*10⁶ Дж  = 1,65 МДж,  де  λ -питома теплота плавління

λ = 3,3 * 10 ^ 5 Дж / кг.

4) Дано:

Q=23 MДж= 23*10^6 Дж

m - ?

Кількість теплоти, що виділяється при згорянні палива, прямо пропорційно його масі:

Q=q*m; => m=Q/q,  де q-питома теплота згоряння qг = 4,6*10^7 Дж/кг;

Знайдемо масу гасу:

m=23*10^6 Дж / 4,6*10^7 Дж/кг = 0,5 кг

5) Дано:

A=50 Дж    

Qx=100 Дж    

Qн=?

Знайдемо енергію,яка виділилась під час згоряння палива по формулі:

Qн=A+Qx=50+100=150 Дж