На покоящуюся на гладкой горизонтальной поверхности систему, состоящую из двух тел с одинаковой

массой m= 0,1 кг, соединенных пружиной жесткости к = 500 Н/м, налетает тело такой же массы со скоростью 3 м/с, направленной вдоль оси пружины. Удар абсолютно упругий. Определите максимальное сжатие пружины.

Ответы на вопрос

Отвечает Тупиков Сергей.

Відповідь:

Пояснення:

Спочатку тіло стикається з тілом такої самої маси. Тоді тіло просто зупиниться, а інше почне рухатися зі швидкістю 3 м/с. А інше тіло, яке зв'язане пружиною ще перебуває в спокої. Тоді кінетична енергія тіла mv^2/2. А максимальна енергія зжатої пружини kx^2/2. Прирівняємо ці енергії та отримаємо  kx^2/2=mv^2/2, x=v(m/к)^0.5=0.042 м