Нужно срочно! 184 г мінералу доломіту містить 24 г Магнию і 40 г Кальцію. Які масові частки цих

елементів в доломиті.

Ответы на вопрос

Отвечает Бойко Данил.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CaMg(CO3)2=184г

m(Ca)= 40г

m(Mg) = 24г

w(Ca) -?

w(Mg)-?

Масова частка елемента у сполуці – це відношення маси елемента до відповідної маси сполуки.

w= m(e)/m(c)

w(Ca) = m(Ca)/m(CaMg(CO3)2)) = 40/184= 0,13  або 0,13*100%=13% масова частка кальцію

w(Mg) = m(Mg)/m(CaMg(CO3)2)) = 24/184 = 0,22 або 0,22*100%= 22% масова частка магнію