на горизонтальних рейках що знаходиться в вертикальному однорідному магнітному полі лежить сталевий

провідник перпендикулярно до рейок довжини провідника 15 см маса 300 г коефіцієнт тертя між ними 0.2 щоб провідник зрушив з місця по ньому необхідно пропустити струм 40 ампер яка індукція магнітного поля?​

Ответы на вопрос

Отвечает Пономарева Ксюша.

Ответ:

Объяснение:

Даний:

g=10 м / c2

I=40А

Д=15 см=0,15 м

m=300г= 0,3 кг

ККД=0,2

В=?

Рішення:

Щоб провідник почав рухатися, треба подолати силу тертя Fт=mgh (1)

У магнітному полі на провідник почне діяти сила Ампера Fa= BIL (2)

Т. к. площина перпендикулярна вектору магнітної індукції. Прирівняємо праві частини (1) і (2)

MG ККД=в IL=

B=мдКПД / LI

B= 0,3*10*0,2/0,15*40=0,1 Тл

Відповідь: в=0,1 т