У воду масою 5 кг, взяту при температурі 7 °С, поклали шматок заліза, нагрітий до 540 °С.

Визначте масу заліза, якщо температура суміші стала дорівнювати 40 °​

Ответы на вопрос

Отвечает Николаевна Ндежда.

Ответ:Дано

с1 =460   Дж/кг*С  -залізо

с2 - 4200 Дж/кг*С -вода

m1= ?

m2=5 кг

Т1=540 С

T2=7 C

T=40 C

---------------------------

m1 -?

Розв'язання

Шматок заліза віддає тепло Q1

Q1=c1m1(T-Т1)

ВОДА поглинає теплоQ2

Q2=c2m2(T-Т2)

втрат тепла за умовою немає

Q1+Q2=0

c1m1(T-Т1)+ c2m2(T-Т2)=0

-c1m1(T-Т1)= c2m2(T-Т2)

m1= - c2m2(T-Т2)/ c1(T-Т1)= -4200*5*(40-7) / (460*(40-540)) =3.01  =3кг

Ответ 3кг

Объяснение: