У чашці ємністю 0,5 л міститься 150 г гарячого чаю за температури 80 °С. Скільки води (у грамах) за

температури 20 °С треба додати у чашку із чаєм, щоб у ній установилася температура 40 °С, якщо втратами енергії знехтувати? Вважайте, що питома теплоємність чаю дорівнює питомій теплоємності води.

Ответы на вопрос

Отвечает Иванова Алина.

Дано: m1=150 г=0,15 кг; t1=80°C; t2=20°C; tcмеси=tc=40°C; m2 - ?

----------------------------------------------------------------------------

Q1=c*m1*(t1 - tc)  тепло, отданное горячей водой (чаем)

Q2=c*m2*(tc - t2)  тепло, полученное холодной водой

Q1=Q2

c*m1*(t1 - tc)=c*m2*(tc - t2)  разделим на (с)

0,15*(80-40)=m2*(40-20)

20*m2=6

m2=6/20=3/10=0,3 кг=300 г  -  это ответ.

В емкость поместится.