Скільки треба спалнити сухих дров, щоб нагріти 3,3 кг води від 25С до кипіння та 0,3 кг випарувати,

якщо для нагрівання води витрачається 75% телоти, що виділяється під час згорання сухих дров?Буду очень благодарна ​

Ответы на вопрос

Отвечает Кридова Настя.

Ответ:

Треба спалити 207,7 грам сухих дров.

Объяснение:

Дано:

m₁ = 3,3 кг

t₀ = 25°С

t₁ = 100°С

c₁ = 4200 Дж/кг°С

m₂ = 0,3 кг

r₂ = 2,3 МДж/кг

q₃ = 10 МДж/кг

Q₀₁ = 0,75 * Q₁

Знайти: m₃.

Розв’язок:

Q₁ = c₁m₁Δt => Q₁ = cm(t₁ - t₀)

(формула кількості теплоти, яку потрібно витратити для нагрівання води)

Q₁ = 4200 Дж/кг°С * 3,3 кг * (100°С - 25°С) = 1039500 Дж

(обчислюю кількість теплоти, яку потрібно витратити для нагрівання води)

Q₂ = r₂m₂

(формула кількості теплоти, яку потрібно витратити для випаровування)

Q₂ = 2,3 * 10⁶ Дж/кг * 0,3 кг = 0,69 * 10⁶ Дж

(обчислюю кількість теплоти, яку потрібно витратити для випаровування)

Q₃ = q₃m₃ => m₃ = Q₃ / q₃

(формула кількості теплоти, яка виділяється при згоранні бензину -> знаходжу форму маси за формулою Q₃)

0,75*Q₁ = Q₀₁ => 1039500 Дж = 0,75 * Q₁ => Q₁ = 1039500 Дж / 0,75 = 1386000 Дж

(знаходжу кількість теплоти, яку потрібно виділити для нагрівання води, так як 75% теплоти витрачається на нагрівання води)

Q₃ = Q₀₁ + Q₂ = 1386000 Дж + 690000 Дж = 2076000 Дж

(знаходжу кількість теплоти, яку потрібно виділити при спаленні сухих дров)

m₃ = 2076000 Дж / 10000000 Дж/кг = 0,2076 кг = 207,6 г

(обчислюю масу, яку потрібно спалити для нагрівання і випаровування)

Відповідь: m₃ = 207,6 г.