Тіло кинуто вертикально вгору з початковою швидкістю 20 м/с. Який модуль швидкості тіла через 0,5 с

після початку руху? Опір повітря не враховувати. * а)15 м/с б)10 м/с в)5 м/с г)20 м/с

Ответы на вопрос

Отвечает Захаров Сергей.

Дано:

v0=20 м/с

t=0,5с

Знайти:

v-?

______________________________

Оскільки опором повітря можна знехтувати, на кинуте тіло діє тільки сила тяжіння, яка повідомляє йому постійне прискорення вільного падіння, спрямоване вниз. Отже, швидкість змінюється з часом за законом:

v(t)=v0-gt.

Таким чином, через 0,5 c швидкість тіла дорівнюватиме:

v(t=0,5 с)=20 м/с-10 м/с^2*0,5 с=15 (м/с).

Ответ: 15 м/с (а).