На скількох палях N діаметром d = 12см можна розмістити платформу масою m =300т, якщо допустима

напруга на стиск становить σ= 10МПа?

Ответы на вопрос

Отвечает Мехавых Валерия.

Нагрузка  F = mg = 300000*10 = 3000000 = 3*10^5 H.

Необходимое сечение опор:

S = F/σ = 3*10^5/10*10^6 = 0,3 м² = 3000 см².

Сечение одного стержня So = pi*d²/4 ≈ 3.14*144/4 ≈ 113,1 см².

Ответ: N = S/So = 3000/113,1 ≈ 27 штук.