5 (2 б). Яку роботу треба виконати, щоб зупинити поїзд масою 3000 т, який рухається із швидкістю

72 км/год ?​

Ответы на вопрос

Отвечает Энс Ксюша.

Дано:

m = 3 000 т

V₀ =  72 км/год

V = 0 км/год

A=?

1) m=3 000 т = 3 000 000 кг = 3·10⁶ кг

2) 72 км/год = 72 · 1 000 : 3600 м/хв = 20 м/хв

3)   A=\frac{mV^2}{2} -\frac{mV_0^2}{2}

        V=0

      A= -\frac{mV_0^2}{2}

    A=-\frac{3*10^{6} *20^2}{2} =-6*10^8 Дж = -600 МДж

Вiдповiдь:  -6·10⁸ Дж (-60 МДж)