Поможіть два точкові заряда 9 мккл і -25 мккл розташовані на відстані 20 см один від одного .

визначити , де і який зарад треба розмістити , щоб вся система була в рівновазі

Ответы на вопрос

Отвечает Никитина Соня.

Ответ:

Объяснение:

Модули сил:

F₃₁ = k·q₃·q₁ / (x)²

F₃₂ = k·q₃·q₂ / (20+x)²

Приравниваем:

k·q₃·q₁ / (x)² = k·q₃·q₂ / (20+x)²

q₁ / (x)² = q₂ / (20+x)²

(20-x)² / x² = q₂ / q₁

(20+x) /x = √ (q₂ / q₁)

20/x + 1 = √ (25/9)

20/x = - 1 + 5/3

20/x = 2/3

x = 20·3/2 = 30 см

Заряд необходимо расположить на расстоянии 30 см левее первого заряда.

Теперь найдем величину этого заряда.

Рассмотрим равновесие первого заряда.

F₁₂ = k·q₁·q₂/r₁₂² = 9·10⁹·9·10⁻⁶ ·25·10⁻⁶/ 0,2² ≈ 50,6 Н

Тогда величина третьего заряда:

q₃ = - F₁₃·r₁₃² / (k·q₁) = - 50,6·0,3² / (9·10⁹·9·10⁻⁶) ≈ - 56 мкКл