Авдання 2. Ділянка кола містить два паралельно з'єднані резистори, опори яких R = 10 Ом та R, =

20 Ом. Сила струму в другому резисторі дорівнює 1,5 А. Струм якої сили тече по першо-му резистору?​

Ответы на вопрос

Отвечает Абрарова Милена.

Ответ:

R1 = R2 = 20Ом

I = 1,5 А

За умовами задачі провідники з’єднані послідовно, тому I = I1 = I2; U = U1 + U2; R = R1 + R2.

За законом Ома знаходимо значення напруги на кожному провіднику.

U = I · R;

[U] = А · Ом = А · В = В;

В

U, U1, U2, R — ?

U1 = 20· 1,5 = 30(В); U = 20 · 1,5= 30(В); U = 30+ 30 = 60(В).

Загальний опір дорівнює R = 2 + 2 = 4 (Ом).

Відповідь: напруга, подана на ділянку, дорівнює 30 В, напруга на кожному провіднику дорівнює 20В загальний опір ділянки 4 Ом.