У балоні об'ємом 10 л міститься кисень масою 1 кг при температурі 127 ° С. Визначити тиск кисню.


Ответы на вопрос

Отвечает Арабов Адам.

Даний:

V = 10 л = 0,01 м3

M = 32 * 10-3 кг/моль - молярна маса кисню

t = 127⁰C       T = 273+127 = 400 K

m = 1000 г = 1 кг

___________

p -?

Із закону Клапейрона-Менделєєва:

p*V = m*R*T / M

знаходимо тиск:

p = m * R * T / (M * V) = 1*8,31*400 / (32*10-3*1) ≈ 103875 Па