Якого заряду набула б мідна куля, радіус якої R = 10 см, якби вдалося забрати в неї всі електрони

провідності. Вважати, що на кожний атом міді припадає один електрон провідності. Помогите плизз​

Ответы на вопрос

Отвечает Зайцева Елизавета.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

R = 10 см = 0,10 м

ρ = 8 900 кг/м³  - плотность меди

M = 64·10⁻³ кг/моль - молярная масса меди

e =  1,6·10⁻¹⁹ Кл  - модуль заряда электрона

Nₐ = 6,02·10²³ моль⁻¹ - число Авогадро.

_____________

q - ?

1)

Найдем объем медного шара:

V = (4/3)·π·R³ = (4/3)·3,14·0,10³ ≈ 0,0042 м³ = 4,2·10⁻³ м³

2)

Найдем массу шара:

m = ρ·V = 8900·4,2·10⁻³ ≈ 37,4 кг

2)

Находим число атомов меди:

m / M = N / Nₐ

N = m·Nₐ / M = 37,8·6,02·10²³ / (64·10⁻³) = 3,6·10²⁶

3)

Заряд шара:

q = N·e = 3,6·10²⁶ · 1,6·10⁻¹⁹ ≈  57,6·10⁶  Кл