. Середня арифметична швидкість молекул водню за певної температури дорівнює 200 м/с. Визначити

середню арифметичну швидкість молекул кисню за тієї самої температури. Молярна маса водню 2*10(-3) , вод кг М моль молярна маса кисню 32*10(-3) . кис кг М моль

Ответы на вопрос

Отвечает Корешкова Валерия.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

<V₁> = 200 м/с

M₁ = 2·10⁻³ кг/моль

M₂ = 32·10⁻³ кг/моль

T₁ = T₂ = T

______________

<V₂> - ?

Средняя арифметическая скорость:

<V> = √ (8·R·T/(π·M))

Имеем:

<V₁> = √ (8·R·T/(π·M₁))

<V₂> = √ (8·R·T/(π·M₂))

Находим отношение:

<V₂> / <V₁> = √ (M₁ / M₂) = √ (2/32) = 1 / 4

<V₂> = (1/4)·<V₁> = 200 / 4 = 50 м/с